Terapiler
Sigara ve Bağımlılıklardan Kurtulmak
Alerji Terapisi
Obezite Terapisi
Ağrı ve Migren
Depresyon
Çölyak
Gıda İntöleransı
Kandida
Fizyolojik ve Psikolojik Blokajları Giderme
Yorgunluk - Tükenmişlik
Psikolojik Rahatsızlıklar
Bach Çiçekleri
Detoks
Elektomanyetik Kirlilik
Fobiler
Öğrenci Koçluğu
Konsantrasyon ve Dikkat Toplama Terapileri
Hiperaktivite Terapisi
Meridyenler ve Çakralar
Kinezyoloji, Psiko-Kinezyoloji
Çocuklarda İdrar Kaçırma
Matrix Inform
İğnesiz Akupunktur
Bağışıklık Sistemini Baskılayan Faktörler
Hastalıkların Psikolojik Nedenleri

HİPERAKTİVİTE DİKKAT EKSİKLİĞİ, İMPULSİVİTE

1-HİPERAKTİVİTE
Son yıllarda, Dünyanın her yerindeki toplumlardaki çocuklarda dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik yüksek oranlarda görülmektedir.

Erkek çocuklarda bu oran kız çocuklarına göre 3 kat fazladır. Belirtiler 4-5 yaşlarında belirginleşir. Öğrenme sorunu yaşarlar, arkadaşlarıyla uyum sağlayamazlar. Ergenlikte okul başarısızlığı, davranış bozukluğu, aileye karşı aşırı tepkileriyle kendilerini gösterirler. Ergenlikte aşırı hareketlilik yerini çabuk sıkılmaya bırakır.

Biosafe (Biorezonans; Trikombin, TCM, Rife, Clark) ile dikkat eksikliği, hiperaktivite terapisi yapılmaktadır.

Hiperaktivite olan çocuklar her an hareket halindedir, enerjileri hiç bitmez, koltuklara tırmanır, atlar. Sakin bir şekilde oynayamazlar. Zorla oturtulduğunda elleri, ayakları hep kıpır kıpırdır. Çok konuşurlar.

2-DİKKAT EKSİKLİĞİ:
Okul öncesi dönemde de her şeyden çabuk sıkılan bu çocuklar oyuncaklarını kırarlar.Okula başladığında öğrenmeye ilgisizdirler.Ödev yapmayı sevmezler.Masada uzun süre oturamazlar.Anne/babayı ders yaparken hep yanlarında isterler. Sorumluluğunu aldığı bir işi bitirmeden,başka bir işe geçerler.Birisi konuşurken onu dinlemiyormuş gibi görünürler. Kendilerine güvenmezler. Ders esnasında kalem, defter, silgi gibi malzemelerle uğraşırlar. Sınıf arkadaşlarının dikkatlerini dağıtabilirler. Okuma-yazma yaşıtlarına göre daha yavaştır. Okurken hata yaparlar. Unutkandırlar, sık sık eşyalarını kaybederler. Kendilerine uygun bir çalışma düzeni, planı yapamazlar.

Okumayı, yazmayı, kitap okumayı sevmezler veya isteksizdirler.Sınavlarda başarı oranı düşüktür. Aceleci davranışlarından dolayı sık hata yaparlar. Püf noktalarını kaçırırlar. Sınav kağıdını erken teslim ederler. Sorumluluk almazlar, dağınıktırlar.

3-IMPULSİVİTE (DÜRTÜSELLİK):
Dürtüsellik bir davranışı düşünmeden yapmaktır. İmpulsivitesi olan çocuklarda kendisi ve çevresindeki insanlara zarar verebilecek fevri davranışlar vardır. Sınır tanımazlar. Olaylara aşırı tepki gösterirler. Arkadaşlarını rahatsız ederler. Toleranssız ve memnuniyetsizdirler, bu nedenle arkadaşları arasında sevilmezler.

NEDENLERİ
-Annelerin hamilelikte ilaç kullanmak zorunda kalması
-Ağır ihmal
-Genetik faktörler
-Taciz yaşamış çocuklar
-Zor doğumlar
-Ağır metal (cıva, alüminyum...) zehirlenmeleri
-Beslenme bozukluğu
-Ruhsal travmalar
-Gıda entoleransları
-Alerjiler
-Beslenme yetersizlikleri
-Cep telefonları, bilgisayar ve tabletlerden dolayı elektromanyetik kirlilik
-Televizyon,elektronik oyunlar

Biosafe (Biorezonans; Trikombin, TCN, Rife, Clark) terapisi
Her çocuğa özel biosafe terapi programları ile memnuniyet verici sonuçlar alınmaktadır.Biosafe (Biorezonans; Trikombin, TCN, Rife, Clark) testleri ile çocuktaki alerjiler, gıda intoleransları ve ağır metaller tespit edilip, terapi yapılır. Her çocuğun metabolizmasına uygun beslenme programı uygulanır (fosfat, gluten, cafein bir süre tüketilmez) ve çocuğun metabolizması güçlendirilir. Toksinler, elektromanyetik kirlilik, ağır metaller vücuttan atılır. Böylece çocukta salgılama fonksiyonlar düzene girer. Çocuk bu alerjilerden, gıda intoleranslarından, kronik enfeksiyonlardan kurtulduğunda hiperaktivite, dikkat eksikliği ve impulsivite önemli ölçüde iyileşme sağlar.

Randevu için arayınız : 0501 0 695 095
BIOSAFE
SAĞLIK & DANIŞMANLIK


Adres:
Doğan Demircioğlu Cad. No:22
Kardeş Apt. K:1 (Eski Havuzlu Köşk karşısı)
Çamlık / DENİZLİ

Telefon :
0501 0 695 095

E - Posta :
[email protected]